KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgträsnitt 14666195
nr 1466 6195
Georg Galmin
(1915-1970), Sverige
Färgträsnitt, 6 st. Gamla Stan, 325- upplaga. Signerade, yttermått inklusive ram: 54x68 cm
Georg Galmin, svensk bildkonstnär född 1915, död 1970.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 9 maj 2022
kl 19:17:47
9/5 18:22:54